понеділок, 16 лютого 2015 р.

Пройшли навчальні тренінги для працівників установ ПЗФ

Всеукраїнською громадською організацією «Асоціація природоохоронних територій України» за сприяння Представництва ООН в Україні та проекту "ClimaEast: збереження та стале використання торфовищ" було проведено 5-ть навчальних тренінгів для працівників установ природно-заповідного фонду України за напрямами:
 1.     Організація наукової діяльності в установах природно-заповідного фонду України (24-30 листопада 2014 року)
2.     Організація рекреаційної і еколого-туристичної діяльності установами природно-заповідного фонду України (2-8 грудня 2014 року)
3.     Організація діяльності служби державної охорони в установах природно-заповідного фонду України (10-16 грудня 2014 року)
4.     Організаційні напрями екологічної просвіти в установах природно-заповідного фонду (19-25 січня 2015 року).
5.     Юридична практика в установах природно-заповідного фонду (2-8 лютого 2015 року).

Всі п’ять тренінгів були проведені в санаторії  «Пуща-Озерна».   
Слухачам були забезпечені відповідні умови:
- проживання в двомісних номерах  з усіма зручностями;
- харчування – триразове з двома кава-паузами між лекціями;
- навчання – у коференц-залі в тому ж приміщенні, де було забезпечено  проживання і харчування.
В цілому участь у проведених 5-ти тренінгах взяли 71 працівник із 37 установ природно-заповідного фонду України різного відомчого підпорядкування. При формуванні груп учасників перевага надавалась представникам нещодавно створених установ, також для обміном досвідом запрошувались по 1-2 представника в кожну групу з тих установ, які вже мають певний досвід роботи в національних природних парках та заповідниках.
Із зацікавленістю всі групи слухачів провели практичні заняття на базі Музею води та Національного науково-природничого музею НАН України.
До початку проведення навчань було розроблено 5-ть навчальних  модулів за відповідними напрямами. На їх основі і проводились навчання.
Всі розроблені модулі були подані на розгляд Науково-технічної ради Міністерства екології та природних ресурсів України, де були розглянуті, схвалені та прийнято рішення щодо розробки на їх основі Збірників методичних рекомендацій з метою подальшого їх використання у роботі всіма зацікавленими.
           Заняття проходили у формі лекцій, що були поєднані із виконанням групових чи індивідуальних практичних завдань та у формі круглих столів, коли всі учасники мали змогу приймати участь у обговоренні певних особливо актуальних питань. Такий підхід, у свою чергу, сприяв кращому розумінню і засвоєнню методичного матеріалу учасниками тренінгів. Під час занять, для ілюстрації теоретичного матеріалу, експерти активно використовували посилання на кращі приклади як українського, так і зарубіжного досвіду.
Під час проведення творчих майстерень учасники брали участь в обміні досвідом між собою та експертами, а також висловлювали свою позицію щодо удосконалення роботи по кожному напрямку навчань.
Переважна більшість учасників робили презентацію про свої установи.
По завершенню навчань, учасниками робився захист індивідуальних (групових) робіт за темою навчання, після чого підводились підсумки, проводився обмін думками і всім учасникам були вручені Сертифікати про проходження навчання.
Для проведення навчань у якості тренерів були залучені фахівці-науковці, експерти з числа вищих навчальних закладів, громадських екологічних організацій, працівників установ природно-заповідного фонду та установ Міносвіти. Склад викладачів також було представлено докторами та кандидатами наук.
По закінченні кожного тренінгу учасникам пропонувалось заповнити підсумкову анкету, в якій вони мали можливість висловити свої думки і позицію щодо організації, побутових умов, харчування та надати свою оцінку проведених тренінгів.
Організаторами ці анкети було проаналізовано і зроблено відповідні висновки, а саме:
існує необхідність регулярного (1-2 рази на рік) проведення подібних заходів (тренінгів, семінарів тощо);
проведення аналогічних навчань на територіях установ природно-заповідного фонду;
передбачати в програмах проведення більше культурно-освітніх заходів (екскурсій, відвідування театрів тощо);
визначено перелік питань, які б було варто розглянути на наступних навчаннях;
робота організаторів була оцінена на 5 балів (за п’ятибальною шкалою);

висловлена подяка як організаторам, так і викладачам.

0 коментарі:

Опублікувати коментар