вівторок, 31 травня 2016 р.

Асоціація провела тренінг для регіональних ландшафтних парків

         ВГО «Асоціація природоохоронних територій України» у період з 23 по 27 травня в м. Новгород-Сіверський організувала та провела навчальний тренінг «Організаційні та правові засади діяльності регіональних ландшафтних парків в сучасних умовах» для працівників установ ПЗФ регіонального рівня.
Тренінг відбувся завдяки фінансовій підтримці проекту ЄС «ClimaEast: Збереження та стале використання торфовищ», що реалізується ПРООН в Україні.
Учасники з Чернігівської, Київської, Полтавської, Сумської, Кіровоградської, Вінницької та Донецької областей, серед яких були представники регіональних ландшафтних парків (РЛП) та обласних державних адміністрацій, ознайомилися з різними аспектами та особливостями функціонування РЛП, мали змогу поспілкуватись із досвідченими фахівцями-тренерами і звернутись до них із конкретним запитанням за консультаціями і порадами щодо вирішення тієї чи іншої проблеми.
Під час тренінгу були розглянуті та обговорені такі питання:
Структура тренінгу мала наступний вигляд:
Загальна характеристика законодавчої бази в галузі охорони природи.
Основні нормативно-правові документи в діяльності установ ПЗФ.
Моделі адміністрацій РЛП.
Розробка Положення про РЛП.
Проект організації території РЛП, основні принципи планування та управління.
Менеджмент-планування роботи РЛП.
Організація науково-дослідної діяльності на території РЛП.
Організація та проведеннярекреаційних та еколого-освітніх заходів на території РЛП, створення рекреаційної інфраструктури.
Нормативно-правові засади та напрями екологічної освітньо-виховної діяльності в установах природно-заповідного фонду (РЛП).
Робота візит-центрів.
Особливості організації служби державної охорони на територіях об’єктів ПЗФ.
Взаємодія служб державної охорони установ природно-заповідного фонду з органами Державної екологічної інспекції України та іншими правоохоронними органами, тощо.Крім викладеного, під час тренінгу відбувалось живе спілкування, обмін досвідом, демонструвалися фото- та відеоматеріали із презентацією установ або окремих напрямків їх діяльності, проводилося обговорення складних робочих ситуацій та способи їх вирішення.
Учасники тренінгу мали змогу відвідати візит-центр Деснянського біосферного резервату в м. Новгород-Сіверський для ознайомлення з прикладом співпраці заповідного об’єкту, влади та освітніх закладів на початковому етапі роботи.
Окрім цього, учасники відвідали Мезинський національний природний парк (Чернігівська область) з метою ознайомлення із роботою адміністрації парку, візит-центру, Мезинського археологічного науково-дослідного музею ім. В.Є. Куриленка, розташованого на території парку тощо.
За результатами тренінгу усі учасники отримали сертифікати про підвищення кваліфікації.

0 коментарі:

Опублікувати коментар